teknokta logo

Laptop Tamiri izmir

Laptop izmir servisi olarak marka model bağımsız tüm laptopların tamir  işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Yalnızca laptop tamiri izmir olarak değil türkiye genelinden kargo ile gelen laptopların bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Profesyonel notebook onarımları için bizimle iletişime geçebilirsini.

İzmir laptop teknik servis olarak önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Müşteri onayı almadan laptop tamir işlemine başlanmamaktadır.

  • Arıza tespiti
  • Arıza ile ilgili müşteri bilgilendirilmesi
  • Müşteri Onayı sonrası onarım işlemlerine başlanması.Laptop tamiri ana kategori sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.Nasıl Yapıyoruz ?

Laptop tamir işlemleri elektronik bilgi ve beceri isteyen bir işlemdir. Laptop tamiri yapabilmeniz için elektronik bilginizin olması gerekmektedir. Öncelikle Laptop tamirine başlamadan önce laptop anakart üzerinde genel kontrol yapılır. Sonrasında arızalı laptop cihazın anakart kodundan devre şeması ve board görüntüsü incelenir. Her bir laptop tamiri sırasında değişen parçalar titizlikle yerine monte edilir ve özel anakart temizleme sıvıları ile temizlenir. Laptop tamiri, konusunda deneyimli uzman ekibimiz tarafından kendi bünyemizde yapılmaktadır. Laptop tamir işlemleri  anakart’ın şeması üzerinden devre takibi ve devre analizi yapılarak gerçekleştirilir. Laptop tamiri sırasında kullandığımız tüm cihazlarımızda anti statik özelliği bulunur. Bu özellik laptop anakart tamiri esnasında  elinizden veya onarım sırasında kullanılan malzemeler üzerinden statik bir elektriğin laptop anakartına sıçrayarak daha büyük sorunların oluşmaması açısından yüksek önem taşır. Servisimizde yapılan tüm laptop anakart tamirleri servisimizce garanti altındadır. İzmir laptop servisi olarak onarımlarda yüksek verim sağlayarak müşterilerimizi yeni cihaz alımlarından tasarruf etmesini sağlıyoruz.

      Neler Yapıyoruz ?

Laptop Anakart Tamiri

laptop tamiri kapsamında arızalı laptop anakart tamir işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Laptop tamiri genel bir kapsamda yer almaktadır. Laptop tamiri içerisinde bir çok farklı tamir işlemlerini kapsar.

  • Laptop şarj ışığı yanıyor açılmıyor
  • Laptop fanları dönüyor görüntü gelmiyor
  • Laptop Donuyor
  • Laptop Isınıyor
  • Laptop şarj olmuyor
  • Laptop hiç açılmıyor
  • Laptop usb çalışmıyor vb

Laptop Tamiri  – USB Soket Değişimi

Laptop tamiri işlemleri arasında laptop usb soket değişim işlemleride yer alır . Hem usb 2.0 hemde usb 3.0 soket değişimleri servisimizde yapılmaktadır. Bu yapılan işlemde aslında laptop tamiri olarak anılmaktadır.

Laptop  Tamiri – Klavye Değişimi

Laptop tamiri işlemleri arasında klavye değişimide yer alır. Hem üstten takmalı klavye hemde perçinli klavyelerin değişim işlemleri servisimizde yapılmaktadır. Laptop klavyelerinin tamir olmadığını unutmayınız. 1 Tuş bile basmasa klavyenin değişmesi gerekmektedir.

Laptop Ekran Değişimi

Laptop tamiri izmir servisi olarak arızalı veya kırık olan laptop ekran değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Klavyelerde olduğu gibi kırılan laptop ekranlarında maalesef onarım sağlanamamakta yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

Laptop Tamiri – Bios Arızalı

Laptop tamiri işlemleri arasında bios arızalarıda yer almaktadır. Bazı kronik laptop modellerinde sorun hep bios çökmesinden kaynaklanmaktadır. Bu tip arızalar laptop bios yazma cihazı ile bios chipseti anakartan sökülerek yapılan işlemlerdir. Bu nedenle laptopun komple sökülmesi gereklidir.

Laptop Ekran Kartı Tamiri

Laptop ekran kartı tamir işlemleri yine laptop tamiri başlığı altında yer alan sorunlar arasındadır. Çok fazla ısınan bakım yapılmayan veya fan arızalarının sonucunda laptop ekran kartınız bozulabilir. Bu nedenle mutlaka Max 1 yıl olmak koşuluyla laptop temizlik ve laptop bakım işlemlerini yaptırmanızı tavsiye ederiz. Laptop ekran kartı tamiri bga cihazı denilen özel bir cihaz ile yapılmalıdır. Laptop tamiri yaptığını söyleyen çoğu firmada bu cihaz yoktur bu nedenle sıcak hava tabancası fön makinesi veya yüksek ısı veren ampüller ile bu işlemleri yapmaya çalışırlar kesinlikle tavsiye edilmeyen ve laptop anakartına zarar veren bir işlemdir. Laptop tamiri bu şekilde yapılmaz unutmayın ve cihazınızı her servise teslim etmeyin.

Laptop Besleme Sorunları

Laptop tamiri işlemleri içinde diğer sorunlara göre daha fazla uğraşılan işlemler arasında yer alır. laptop anakartı üzerinde binlerce elektronik parça bulunur ve her laptop anakartının bir şeması vardır. Bu tip arızalarda voltajların nereden geldiğini bilmeden hangi parçanın ne işe yaradığını bilmeden onarım yapılması imkansızdır. Bu nedenle laptop tamir işlemleri arasında zor olan işlemler arasında yer alır. Servisimizde marka model bağımsız tüm laptop anakart tamir işlemleri yapılmaktadır. Laptop anakart tamir işlemleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Laptop Menteşe Değişimi

laptop menteşe kırılması kullanıcıların yaşadığı kötü bir deneyimdir çünkü bazı marka ve modellerde kroniktir ve hep aynı yerden aynı şekilde kırılırlar. Aynı zamanda laptop ekran kırılmasına ve laptop lcd kablosunun kopmasına yol açarlar. Bu nedenle laptop menteşeniz kırıldığında hemen yaptırmanızı tavsiye ederiz. Laptop tamiri işlemleri içinde yer alan laptop menteşe onarım işlemleri servisimizde yapılmaktadır. Çoğu modelde aslında menteşenin kendisi değil arka ekran kapağı ve alt kasada bulunan vida yerlerinin kopmasından kaynakların bu kopan kısımların onarımlarını profesyonel olarak yapmaktayız. Kesinlikle japon yapıştırıcı vb ürünler kullanmıyoruz. Laptop menteşe onarımlarımızla ilgili instagram sayfamıza göz atabilir ve laptop menteşe değişim sayfamızı inceleyebilirsiniz

İzmir laptop Chipset Değişim

Laptop tamiri işlemleri arasında en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alan laptop chipset tamiri bga cihazı yardımı ile yapılmaktadır. Fakat her laptopda chipset değişimi yapılmaz çünkü mevcut ekran kartı chipsetiniz arızalı değilse reballing yapılır ve yeniden kullanıma hazır olur. Eğer chipsetin kendisi arızalı ise o zaman laptop chipset değişimi yapılır. İzmir laptop chipset değişim merkezi olarak marka model bağımsız tüm laptopların chipset değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Laptop Chipset değişim işlemleri ile ilgili instagram sayfamıza göz atabilir ve ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Laptop tamiri

izmir laptop tamir servisi olarak  marka model bağımsız tüm laptopların batarya değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Laptop bataryalarının klavyeler gibi tamir olmadığını unutmayınız.

Laptop  Ram Yükseltme

izmir laptop servisi olarak marka model bağımsız laptop ram yükseltme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Laptop SSD Takma

Servisimizde marka model bağımsız laptop ssd takma ve disk yüksetlme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Laptop Donma Sorunları

Laptop tamiri işlemlerinden yine geniş bir alanı kapsayan sorunlar içerisinde yer alır çünkü laptop donma sorunu bir çok sebepten kaynaklanabilir. Bu sorunlar yazılımsal veya donanımsal olabilir. Laptop tamir işlemlerine başlamadan önce ilk bakılması gereken durumlar arasında yazılım gelir. İşletim sistemini farklı bir harddisk üzerine kurularak test edilir. Eğer laptop donma sorunu devam ediyorsa 2.aşama  donanımsal olarak edilmesi gerekir. Bu donmalar laptop anakart üzerinde yer alan ram, işlemci ve pch denilen merkez chipsetten kaynaklı olabilir. Bu nedenle laptop tamirine başlanmadan önce tüm donanımların eksiksiz olarak sırasıyla test edilmesi gerekmektedir.

Laptop Sıvı Dökülmesi

Laptop tamir işlemleri içinde yine zor olan onarımlardan biridir. Dökülen sıvının önemi yoktur. Çünkü sıvı her zaman elektronik parçalara zarar verir. Çoğu zaman sıvı dökülen cihazlar onarılamamaktadır. Cihazına sıvı döküldü ise buradaki yazımıza ulaşarak yapmanız gerekenleri okuyabilirsiniz.

Laptop Tamiri – Reballing

Laptop tamiri denildiğinde ilk akıllara gelen genel tabirler arasında reballing işlemi yer alır. Fakat her laptop tamiri işlemi sırasında reballing uygulanmaz çünkü laptop anakart tamiri yalnızca reballing işleminden oluşmaz. Kesinleşmiş arızalarda reballing işlemi uygulanır. Örneğin kullandığınız laptopda görüntü yok. Laptop anakartı incelenmeden chipseti ısıtmak veya reballing yapmak sonuç vermeyebilir belki lcd kablonuz arızalı olabilir. Bu nedenle servisimize gelen cihazlar detaylı bir şekilde incelenir ve müşteri onayı sonrasında onarıma başlanır.

Reballing  kısaca ayaksız tüm entegreler ve chipsetler için uygulanmaktadır. Çoğunlukta laptop anakartlarında karşılaşılan ekran kartı sorunları çözümü için Reballing işlemi yapılmaktadır. Reballing işlemi yapılmadan geçici çözümler ile bu işlemler yapılmaktadır. Bu çözümler arsında sıcak hava tabancası, fön makinesi ile yapılan ilkel ve geçici yöntemlerdir. Kesinlikle tavsiye etmediğimiz ve cihaza daha çok zarar veren işlemlerdir. Laptop anakart ve ekran kartı tamir işlemlerinde chipset tamiri olarak geçmektedir. Chipset tamiri denilen işlem aslında Reballing işlemidir. Chipset tamiri denildiğinde çoğunlukla yapılan işlem aynıdır. Laptop Reballing işlemleri ile ilgili instagram sayfamızı takip edebilir ve ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Laptop Tamiri Sağlıklı olurmu ?

Laptop tamir işlemleri cihazın durumuna göre onarım süreleri ve onarım süreçleri değişkenlik gösterebilir. Laptop tamiri yapıldığında örneğin laptopunuz ekran kartı bozulduğunda eğer chipsete reballing işlemi yapılırsa sağlıklı olur ve kullanıma devam edebilirsiniz. Fakat laptop tamiri sırasında chipsetiniz reballing yapılmaz sadece ısıtma işlemi yapılırsa kesinlikle sağlıklı olmaz. Bu nedenle laptop tamiri işlemleri ve chipset sorunlarında kesinlikle bga cihazı ile müdahale edilmelidir.

     Neden Biz ?

Her ne durumda olursa olsun müşterilemizin bizden memnun kalmasını istiyoruz. Memnun kalarak bizi tavsiye etmelerini istiyoruz. Diğer servislerden farklı olarak ekran kartı reballing işlemi  yaptığımız tüm cihazlarda 3 ay içerisinde aynı sorunun 3 kez tekrarlaması durumunda 3.ay sonu dahi olsa para iadesi yapıyoruz.   Amacımız tamamen müşteri memnuniyetidir.  Yapılamayan cihazlardan ücret alınması konusunda hassas davranıyoruz. Amacımız %100 Müşteri memnuniyetidir.

BİZİMLE WHATSAPP HATTIMIZ ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

0232 224 13 13

Bizi instagramda takip edebilirsiniz

https://www.instagram.com/intekzo.com.tr/

Your Comment: