masaüstü bilgisayar tamiri izmir

Masaüstü Bilgisayar Teknik Servis : İntekzo olarak marka model bağımsız tüm bilgisayarın bakım & onarım işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Masaüstü Bilgisayar tamiri kapsamında aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz.

Masaüstü Bilgisayar Anakart Tamiri

İntekzo olarak önceliğimiz mevcut anakartların elektronik onarımlarını sağlayarak yeni anakart maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlamaktır.

Anakart onarımları uzman ekibimiz tarafından  anakarta ait devre şeması incelenerek onarımlar sağlanır.

Anakart onarımı sırasında kullanılan tüm cihazlarımızda antistatik özelliğine sahiptir. Bu özellik anakart onarımları sırasında elinizden veya onarım sırasında kullanılan cihazlar üzerinden statik bir elektriğin anakarta sıçrayarak daha büyük sorunların oluşmaması açısından yüksek önem taşımaktadır. Kullanılan tüm yedek parçalarda orijinal ürünler kullanılmaktadır.

Anakart onarım fiyatları anakartın arıza durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Anakart onarım ve anakart değişim ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Ekran Kartı Tamiri

Masaüstü Ekran Kartı Tamiri

Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan ekran kartı arızalarını 3 şekilde inceleyebilirsiniz.

 • Uzun süre kullanımdan kaynaklı aşırı sıcaklık veya toz oluşumu nedeniyle ekran kartı yani kartın üzerinde bulunan chipsetin arızalanmasıdır. Bu arıza reballing işlemi uygulanarak ve bga cihazı yardımı ile ekran kartı tamirinin yapılması gerekmektedir.
 • Ekran kartı üzerinde bulanan elektronik komponentlerin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Bu gibi arızalarda uzman kişiler tarafından kısa devre kontrolleri yapılarak ekran kartı tamiri gerçekleştirilebilir.
 • Uzun süre kullanımlardan kaynaklı masaüstü bilgisayar kasası içerisindeki fanların aşırı tozlanması ve buna bağlı olarak fanın yavaşlaması, durması, fanın aşırı ses yapması gibi problemler ortaya çıkmaktadır.
  Özellikle ekran kartı üzerindeki fanların durması ekran kartına zarar vermektedir. Bu nedenle ekran kartlarının sorunsuz kullanılabilmesi için ekran kartı fan bakımlarının  periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Ekran kartı tamir ücretleri arıza durumuna göre değişmektedir.
  Ücretsiz arıza tespiti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Ram Yükseltme

Anakartlarda ram yükseltme işlemi anakartın modeline ve anakart üzerinde hali hazırda çalışan ram’e göre değişiklik göstermektedir.

Anakartınızın kaç gb’a kadar ram desteğinin olduğunu ve kaç mHz aralığındaki ramleri desteklediğini,  anakartınızın resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Anakart ram yükseltme işlemleri için bizimle  iletişime geçebilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayar Hard Disk Değişimi

İntekzo olarak marka model bağımsız tüm masaüstü bilgisayarlarınızın hard disk değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Hard disk arızalarında en çok karşılaşılan sorunlar;

 • Anlık olarak elektrik dalgalanması
 • Sallantı, düşme, darbe
 • Bad sector sorunları
 • Uzun yıllar boyu kullanım

Hard disk değişimleri ile ilgili bizimle  iletişime geçebilirsiniz

Masaüstü Bilgisayar Monitör Tamiri

Marka model bağımsız tüm masaüstü bilgisayar monitör tamiri işlemlerini yapmaktayız.

Başlıca masaüstü bilgisayar monitör arızaları ;

 • Monitör Açılmama sorunu
  Bu sorun bir çok sebepten kaynaklı olabilmektedir. Bu nedenle konusunda deneyimli uzman ekipler tarafından devre incelemesi yapıldıktan sonra monitör tamir işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.
 • Monitörün belirli sürelerde kapanıp açılması
  Bu sorun elektronik komponentlerden veya floresan veya led kısmından kaynaklanabilmektedir. Monitör arızaları konusunda deneyimli uzman ekipler tarafından inceleme yapıldıktan sonra monitör tamir işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

Monitör arızaları ve monitör tamir ücretleri arıza durumuna göre değişmektedir. Ücretsiz arıza tespiti ve monitör tamiri için bizimle iletişime geçebilirsiniz .