Macbook Sıvı Teması

Macbook sıvı teması olan cihazlar için yapmanız gerekenleri anlatmaya çalışacağız.

Macbook Sıvı Teması Oldu

Macbook Sıvı Teması Sonrası Yapılması Gerekenler

  1. İlk olarak, cihazın şarj cihazını cihazdan ayırın ve kapatın. Cihazın açma/kapatma tuşuna 20 saniye boyunca basılı tutarak hemen kapatın.
  2. Ardından, cihazı hemen ters çevirin fakat ekranı açık olsun, böylece geri dökülen sıvının ekran içerisine girmesini engelleyebilirsiniz.
  3. Ters şekilde duran cihazı kuru bir bezle kurulayın.
MacBook Sıvı Teması Tamiri


Macbook Sıvı Teması Sonrası Bunları Yapmayın

  1. Cihazınızı kesinlikle şarj cihazına takmayın ve kesinlikle cihazı kullanmayın, açılsa bile.
  2. Cihazınızı kurutmak için kurutma makinesi, fön makinesi gibi cihazlar kullanmayın.
  3. Sıvı teması sonrası cihazınız çalışıyor olsa bile, mutlaka bir sorun çıkaracaktır. Anlık olarak cihazınız çalışsa bile, belki bir hafta sonra belki de bir yıl sonra cihazınızda sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle, sıvı dökülen Macbook cihazınızı en kısa sürede güvenilir bir servise götürmenizi tavsiye ederiz.
  4. Sıvı teması olan cihazlarda kullanıcıların yapabileceği çok fazla bir şey yoktur. Macbook anakart onarımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu nedenle cihazınızı herhangi bir servise teslim etmeden önce, servis seçimine dikkat edin.

Macbook’a Soda/Kola/Kahve Dökülmesi Durumunda Ne Yapılmalı?

Macbook cihazınıza soda, kola, kahve veya başka bir sıvı dökülmesi durumunda, yukarıda bahsettiğimiz “yapılması gerekenler” adımlarını uygulamanız gerekmektedir. Ancak, cihaza dökülen sıvının türüne göre farklı işlemler de gerekebilir. Bu nedenle, cihazınızın tamir işlemleri için güvenilir bir servise başvurmanız en doğrusu olacaktır.

Macbook Sıvı Teması Tamiri

Macbook sıvı teması sonrası, cihazın tamir işlemleri devre şema takibi ve board görüntüleri üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle, bu tip tamir işlemleri, elektronik bilgi ve tecrübe gerektiren işlerdir ve uzmanlık gerektirir. Bu işlemler için, güvenilir bir servis seçmenizi öneririz.Macbook air cihazınıza sıvı döküldüyse cihazınızı açmaya çalışmayın. Sıvı teması olan cihazlarda kullanıcıların yapabileceği çok fazla birşey yoktur. Macbook anakart onarımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Bu nedenle cihazınızı her servise vermeyin. Bu tip durumlarda her meslekte olduğu gibi bu meslek bölümünde de işini kötüye kullanan kişi veya kuruluşlar tarafından dolandırılabilirsiniz. Bu nedenle servis seçimine dikkat ediniz.

Macbook Soda Döküldü

Macbook cihazınıza soda veya başka bir sıvı dökülmesi durumunda yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Macbook cihazınıza dökülen kahve için yapılabilecek işlemler hakkında yukarıda bilgiler vermeye çalıştık . Macbook cihazınıza dökülen kahve için kullanıcıların yapabileceği çok fazla bir işlem bulunmamaktadır.

Macbook’a Kola Döküldü

Macbook cihazınıza dökülen kola için yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.Macbook cihazınıza kola dökülmesi tehlikeli sıvılar arasında yer alır.

Macbook Sıvı Teması Tamiri

Macbook sıvı teması sonrası kullanıcıların yapabileceği çok fazla birşey bulunmamaktadır. Macbook sıvı teması sonrası olan cihazların devre şema takibi ve board görüntüleri üzerinden işlem yapılır. Bu nedenle bu tip onarımlar elektronik bilgi ve tecrübe isteyen işlerdir.

Macbook Onarımları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
0232 224 13 13 – 0549 634 36 18

Bizi instragramda takip edebilirsiniz. Hizmetlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Your Comment: