Laptopa Sıvı Döküldü

Laptopa sıvı döküldü ise hızlıca aşağıdaki işlemleri yapmanızı tavsiye ederiz. Çoğu kullanıcın başına gelmiş veya gelebilecek üzücü bir durumdur.
Laptopa dökülen sıvının türü önemli değildir.
Her türlü sıvı dökülmesi laptop anakartına zarar verecektir. Bununla birlikte çoğu zaman klavye üzerinden su dökülmesi nedeni ile cihazın klavyeside arızalanabilmektedir.

Laptopa Sıvı Döküldükten Sonra Ne Yapılmalı ?

1. İlk olarak cihazınıza adaptör yani şarj cihazı bağlı ise hemen sökün ve cihazı hemen ters çevirin
2. Eğer laptop’unuzun bataryası çıkarılabilir model ise hemen bataryayı cihazdan ayırın ki cihaza elektrik gitmesini engelleyin.
3. Eğer cihazın bataryası çıkan model değilse cihazı kapağı açık şekilde ters çevirin.
4. Eğer cihazı sökebiliyorsanız hemen sökün ve batarya kablosunu anakarttan ayırın.( Eğer bilginiz yok ise bu işlemleri yapmayın)
5. Saç kurutma makinesi vb şeylerle direkt olarak ısı vermeyin. Klavyenizin tuşlarını veya diğer parçalarını eritebilirsiniz.
6. Biraz zaman geçtikten sonra kontrol amaçlı kesinlikle şarj cihazını veya bataryasını cihaza geri takmayın. Cihaza geri elektrik verilmesi durumunda onarılamaz arızalar meydana getirebilirsiniz.
7. En yakın bir teknik servise giderek cihazın durumunu kontrol ettirin.

Laptopa Sıvı Döküldü

Bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat tecrübelerimizden yola çıkacak olursak harddisk bölümü farklı bir kapak altında olması ve sıvının tamamen klavye üzerine oradanda anakarta ulaşması nedeni ile %95 oranında harddiskiniz zarar görmemektedir. Ama yineden bir olasılık olduğunu unutmayın.

Kullanıcıların Çoğunlukla Aşağıdaki şekilde arama yapmaktadırlar.

Laptopa Kahve Döküldü

Laptopa kahve döküldüğünde hemen şarj cihazını ve bataryayı çıkartın. Kesinlikle cihaza batarya veya şarj cihazı takmayın. Yukarıdaki işlemleri uygulayın ve en yakın servise gidin.

Laptopa su döküldü mavi ekran hatası

Laptopa su döküldükten sonra yapılan en büyük hatalardan biri cihazI tekrar şarj cihazına bağlayıp açmayı denemek. Cihaza su döküldükten sonra elektrik verilmesi cihazın onarılamaz durumlara gelmesi ve anakart değişimine gitmesine yol açabilmektedir. Mavi ekran hatası ise sıvı nedeniyle parçaların kısa devreye düşmesinden kaynaklanabilmektedir. Cihazın farklı bölgelerinde oluşabilecek kısa devre sebebiyle mavi ekran hatası alabilirsiniz. Cihaza kesinlikle elektrik vermeyin ve en yakın servise gidin.

Laptopa su döküldü touchpad çalışmıyor

Laptopa su döküldü touchpad çalışmıyorsa kesinlikle cihazınızı şarja takmayın. Eğer cihazı açtıysanız ve cihazınızın çalıştığını görüyorsanız çok fazla sevinmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü mutlaka şu anda olmasa bile ilerleyen zamanlarda cihazınız komple kapanabilir, reset sorunları vb sorunlar ortaya çıkabilir. Touchpad çalışmıyor ise cihazın bataryasını ve şarj cihazını çıkartın ve en yakın servise gidin.

Laptop Klavyesine su kaçtı

Laptop klavyesini su kaçtı ise dökülen sıvı bazen herhangi bir probleme yol açmamaktadır. Fakat yinede genel kontrol amaçlı cihazın sökülerek kontrol edilmesi gerekmektedir.

Laptopa kola döküldü

Laptopa kola döküldü ise dökülen kola sonrasında cihazın hemen bataryasını ve şarj cihazını çıkartın. Cihazı kapağı açık şekilde ters çevirin ve kuru bir bez ile kurulayın. Kesinlikle cihaza elektrik vermeyin ve bataryasını takmayın.

Laptopa şekersiz çay döküldü

Laptopa Sıvı döküldü ne yapmalıyım ?

Notebook Onarımları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
0232 224 13 13 – 0549 634 36 18

Your Comment: