Laptop kapandı açılmıyor

Laptop kapandığında tekrardan açılmıyor ise bir çok farklı sebebi olabilir.
1. Olarak öncelikle laptop adaptörünü kontrol edin 220 volt kablosu yani 3 uçlu yonca kablo dediğimiz kısım bozulmuş olabilir. Veya adaptörünüzün kendisi bozulmuş olabilir. laptop’unuz şarj’a takılı ve hiç bir ışığı yanmıyor ise öncelikle adaptör kontrolü yapılması şart. Eğer adaptörünüz çalışıyor ise laptop’unuzun anakartında veya dc jack girişinde sorun olabilir. Böyle bir sorun evde çözülebilecek sorun olmadığı için cihazın elekronik bilgisi olan bir servis tarafından sökülerek kontrol edilmesi gerekmektedir.

Laptop Kapandı Açılmıyor

2. Olarak cihazının update almış olabilir. Bazı modellerde cihazın kendi yazılımı ile birlikte otomatik olarak bios update’i yapılabiliyor. Böyle bir durumda bios güncellemesi sırasında sorun yaşanmış ve laptop’un bios u çökmüş olabilir. Bu sorunda evde çözülebilecek bir durum değildir. Bios chip’in sökülerek farklı bir cihaz üzerinde yeniden bios yazılması gerekmektedir.

3. Olarak laptop ışıkları yanıyor fanlar dönüyor fakat görüntü yok ise ekran kartınız veya lcd kablonuz arızalı olabilir bu sorunlarla ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Kullanıcıların google da en çok yaptığı aramalar aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

Laptop açılmıyor HP

Casper laptop açılmıyor siyah ekran

kasada elektrik var ama açılmıyor.

Asus bilgisayar açılmıyor.

Laptop ekran açılmıyor.

Laptop kapandı açılmıyor.

Lenovo laptop hiç açılmıyor

Bilgisayar hiç açılmıyor siyah ekran

Asus laptop açılmıyor ışıklar yanmıyor.

Monster bilgisayar açılmıyor

Msi bilgisayar açılmıyor

Laptop Kapandı Açılmıyor: Sorun Giderme İpuçları

Günümüzün vazgeçilmez teknolojik cihazlarından biri olan laptoplar, zaman zaman çeşitli sorunlarla karşılaşabilirler. Laptopunuz aniden kapanır ve açılmıyorsa, endişelenmeye gerek yok. Bu tür sorunlar genellikle çözülebilir ve laptopunuzun tekrar çalışmasını sağlamak için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

1. Şarj Durumunu Kontrol Edin

Laptopunuzun pilinin tamamen bitmiş olabileceğini unutmayın. Laptopunuzu şarj adaptörüne takın ve bir süre bekleyin. Şarj göstergesi yanmaya başlamalıdır. Eğer gösterge ışığı yanmıyorsa veya laptop hala tepki vermiyorsa, farklı bir prizde veya adaptörle deneyin.

2. Hard Reset Yapın

Laptopunuzun güç düğmesine uzunca bir süre basılı tutarak cihazı kapatın. Ardından güç düğmesine tekrar basılı tutarak cihazı açmaya çalışın. Bu işlem, sistemdeki geçici sorunları çözebilir.

3. Bataryayı Çıkarıp Takın

Eğer laptopunuzun çıkarılabilir bir bataryası varsa, bataryayı çıkarın. Ardından bataryayı tekrar takın ve laptopunuzu açmayı deneyin. Bu, batarya ile ilgili bir bağlantı sorununu düzeltebilir.

4. Güvenli Modda Başlatma

Laptopunuzu güvenli modda başlatarak, olası sürücü veya yazılım sorunlarını tespit edebilirsiniz. Bunun için laptopunuzu açarken F8 veya F12 gibi uygun tuş kombinasyonlarını kullanarak güvenli modu seçebilirsiniz.

5. BIOS Ayarlarını Sıfırlama

BIOS ayarlarının bozulması da laptopun açılmamasına neden olabilir. BIOS ayarlarını sıfırlamak için laptopunuzu açmadan önce laptopunuzun modeline özgü BIOS sıfırlama yönergelerini araştırın.

6. Teknik Destek Alın

Eğer yukarıdaki adımları denemenize rağmen laptop hala açılmıyorsa, cihazınızda ciddi bir donanım sorunu olabilir. Bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sony vaio laptop açılmıyor.

Notebook Onarımları için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
0232 224 13 13 – 0549 634 36 18