Marka ve model bağımsız olarak, her tür laptop için tamir hizmeti sunmaktayız. İzmir’deki teknik servisimiz, Türkiye genelinden kargo ile gönderilen laptopların da tamir ve bakım işlemlerini yapmaktadır.

Müşteri memnuniyeti bizim için her zaman önceliklidir. Bu nedenle, laptop tamiri öncesinde arıza tespiti yapılır ve müşteri bilgilendirilir. Onarım işlemi için müşteri onayı alınması gerekmektedir.

Laptop tamir işlemleri, elektronik bilgi ve beceri gerektiren hassas bir işlemdir. Tamir işlemine başlamadan önce, laptop anakartı genel olarak kontrol edilir. Ardından, arızalı cihazın anakart kodu kullanılarak devre şeması ve board görüntüsü incelenir. Tamir işlemi sırasında, değiştirilen parçalar özenle monte edilir ve özel anakart temizleme sıvıları ile temizlenir.

Laptop tamiri, konusunda deneyimli uzman ekiplerimiz tarafından kendi atölyemizde gerçekleştirilir. Her tamir işlemi sırasında, anakartın şeması üzerinden devre takibi ve analizi yapılır. Tamir işlemi sırasında kullandığımız tüm cihazlar anti-statik özelliklidir. Bu özellik, statik elektriğin laptop anakartına zarar vermemesi için önemlidir.

Servisimizde yapılan tüm laptop anakart tamirleri, garanti kapsamındadır. İzmir laptop servisi olarak, müşterilerimizin yeni cihaz alımından tasarruf etmelerini sağlayarak yüksek verimlilikte onarım hizmeti sunmaktayız.

Laptop Tamiri Ne Kadar

Laptop tamir işlemleri 950 tl ile 3500 tl arasında değişiklik göstermektedir. Cihazda nasıl bir işlem yapılacağını bilmeden fiyat vermek çok zordur.

Laptop Donma Sorunları

Laptop tamiri işlemlerinden yine geniş bir alanı kapsayan sorunlar içerisinde yer alır çünkü laptop donma sorunu bir çok sebepten kaynaklanabilir. Bu sorunlar yazılımsal veya donanımsal olabilir. Laptop tamir işlemlerine başlamadan önce ilk bakılması gereken durumlar arasında yazılım gelir. İşletim sistemini farklı bir hard disk üzerine kurularak test edilir. Eğer laptop donma sorunu devam ediyorsa ikinci aşama donanımsal olarak edilmesi gerekir. Bu donmalar laptop anakart üzerinde yer alan ram, işlemci ve PCH denilen merkez chipsetten kaynaklı olabilir. Bu nedenle laptop tamirine başlanmadan önce tüm donanımların eksiksiz olarak sırasıyla test edilmesi gerekmektedir.

Laptop  Reballing

Laptop tamiri izmir olarak değil tüm Türkiyey hizmet vermekteyiz. denildiğinde ilk akıllara gelen genel tabirler arasında reballing işlemi yer alır. Fakat her laptop tamiri işlemi sırasında reballing uygulanmaz çünkü laptop anakart tamiri yalnızca reballing işleminden oluşmaz. Kesinleşmiş arızalarda reballing işlemi uygulanır. Örneğin kullandığınız laptopda görüntü yok. Laptop anakartı incelenmeden chipseti ısıtmak veya reballing yapmak sonuç vermeyebilir belki lcd kablonuz arızalı olabilir. Bu nedenle servisimize gelen cihazlar detaylı bir şekilde incelenir ve müşteri onayı sonrasında onarıma başlanır.

Reballing  kısaca ayaksız tüm entegreler ve chipsetler için uygulanmaktadır. Çoğunlukta laptop anakartlarında karşılaşılan ekran kartı sorunları çözümü için Reballing işlemi yapılmaktadır. Reballing işlemi yapılmadan geçici çözümler ile bu işlemler yapılmaktadır. Bu çözümler arsında sıcak hava tabancası, fön makinesi ile yapılan ilkel ve geçici yöntemlerdir. Kesinlikle tavsiye etmediğimiz ve cihaza daha çok zarar veren işlemlerdir. Laptop anakart ve ekran kartı tamir işlemlerinde chipset tamiri olarak geçmektedir. Chipset tamiri denilen işlem aslında Reballing işlemidir. Chipset tamiri denildiğinde çoğunlukla yapılan işlem aynıdır. Laptop Reballing işlemleri ile ilgili instagram sayfamızı takip edebilir ve ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Laptop Tamiri ve Onarım

Laptop tamiri işlemleri kapsamında, arızalı laptop anakart tamir işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, birçok farklı tamir işlemi de yapmaktayız:

  • Laptop şarj ışığı yanıyor, ancak açılmıyor.
  • Laptop fanları dönüyor, ancak görüntü gelmiyor.
  • Laptop donuyor.
  • Laptop ısınıyor.
  • Laptop şarj olmuyor.
  • Laptop hiç açılmıyor.
  • Laptop USB portları çalışmıyor vb.

Laptop tamiri işlemleri arasında, laptop USB portu değişim işlemleri de yer almaktadır. Hem USB 2.0 hem de USB 3.0 soket değişimleri servisimizde yapılmaktadır. Ayrıca klavye değişimi, ekran değişimi, BIOS arızaları ve ekran kartı tamiri de yapılmaktadır.

Laptop anakartı üzerinde binlerce elektronik parça bulunur ve her laptop anakartının bir şeması vardır. Bu nedenle, laptop tamiri işlemleri arasında zor olan işlemler arasında yer alır. Servisimizde marka model bağımsız tüm laptop anakart tamir işlemleri yapılmaktadır. Laptop anakart tamir işlemleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Laptop Menteşe Değişimi

Laptop menteşe kırılması, kullanıcılar için kötü bir deneyimdir, çünkü bazı marka ve modellerde kronik bir sorun haline gelirler ve hep aynı yerden aynı şekilde kırılırlar. Aynı zamanda, laptop ekranının kırılmasına ve LCD kablosunun kopmasına da yol açabilirler. Bu nedenle, laptop menteşeniz kırıldığında hemen onarım yaptırmanızı tavsiye ederiz. Laptop tamiri işlemleri arasında laptop menteşe değişimi ve onarım işlemleri de servisimizde yapılmaktadır. Çoğu modelde, aslında menteşenin kendisi değil, arka ekran kapağı ve alt kasa vidalarının yerlerinin kopması nedeniyle sorun yaşanır ve bu kopan parçaların onarımlarını profesyonel olarak gerçekleştiriyoruz. Kesinlikle Japon yapıştırıcısı vb. ürünler kullanmıyoruz. Laptop menteşe onarımlarımızla ilgili Instagram sayfamıza göz atabilir ve laptop menteşe değişim sayfamızı inceleyebilirsiniz. Laptop menteşe onarımlarımızla ilgili instagram sayfamıza göz atabilir ve laptop menteşe değişim sayfamızı inceleyebilirsiniz

Laptop Tamiri – Chipset Değişim İzmir

Laptop tamiri işlemleri arasında en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer alan laptop chipset tamiri bga cihazı yardımı ile yapılmaktadır. Fakat her laptopta chipset değişimi yapılmaz çünkü mevcut ekran kartı chipsetiniz arızalı değilse reballing yapılır ve yeniden kullanıma hazır olur. Eğer chipsetin kendisi arızalı ise o zaman laptop chipset değişimi yapılır. İzmir laptop chipset değişim merkezi olarak marka model bağımsız tüm laptopların chipset değişim işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Laptop Chipset değişim işlemleri ile ilgili instagram sayfamıza göz atabilir ve ilgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Laptop Batarya Değişimi

İzmir laptop tamir servisi olarak  marka model bağımsız tüm laptopların batarya değişim işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Laptop bataryalarının klavyeler gibi tamir olmadığını unutmayınız.

Laptop  Ram Yükseltme

İzmir laptop servisi olarak marka model bağımsız laptop ram yükseltme işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Laptop SSD Takma

Servisimizde marka model bağımsız laptop SSD takma ve disk yükseltme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

Laptop Sıvı Dökülmesi

Laptop tamir işlemleri içinde yine zor olan onarımlardan biridir. Dökülen sıvının önemi yoktur. Çünkü sıvı her zaman elektronik parçalara zarar verir. Çoğu zaman sıvı dökülen cihazlar onarılamamaktadır. Cihazına sıvı döküldü ise buradaki yazımıza ulaşarak yapmanız gerekenleri okuyabilirsiniz.

 

Laptop Tamiri Sağlıklı olur mu ?

Laptop tamir işlemleri cihazın durumuna göre onarım süreleri ve onarım süreçleri değişkenlik gösterebilir. Laptop tamiri yapıldığında örneğin laptopunuz ekran kartı bozulduğunda eğer chipsete reballing işlemi yapılırsa sağlıklı olur ve kullanıma devam edebilirsiniz. Fakat laptop tamiri sırasında chipsetiniz reballing yapılmaz sadece ısıtma işlemi yapılırsa kesinlikle sağlıklı olmaz. Bu nedenle laptop tamiri işlemleri ve chipset sorunlarında kesinlikle bga cihazı ile müdahale edilmelidir.

     Neden Biz ?

“Herhangi bir durumda müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak, onların tavsiyeleri ile büyümek istiyoruz. Ekran kartı reballing işlemlerimizde, tüm cihazlarımız için 3 ay boyunca aynı sorunun 3 kez tekrarlaması durumunda -3. ay sonunda bile olsa- para iadesi yapıyoruz. Ayrıca, yapılamayan cihazlardan ücret talep etmiyoruz. Amacımız tamamen müşteri memnuniyetini sağlamaktır.”

BİZİMLE WHATSAPP HATTIMIZ ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

#Laptop Tamiri izmir, laptop chipset tamiri izmir, laptop anakart tamiri, izmir laptop tamiri, izmir chipset değişimi, laptop chipset değişimi izmir, laptop anakart değişimi izmir

Bizi instagramda takip edebilirsiniz