Macbook Sıvı Teması Tamiri: Profesyonel Çözümler

Macbook sıvı teması tamiri, cihazın maruz kaldığı en zorlu durumların başında gelir. Eğer Macbook’unuza sıvı döküldüyse, öncelikle yapılması gereken adımları daha önceki yazımızda bulabilirsiniz.

Macbook Sıvı teması

Macbook Sıvı Teması ve Onarımı

Macbook’unuz sıvı temasına maruz kaldıysa, bu durum cihazınızın iç bileşenlerine ciddi zarar verebilir. Ancak, işinde uzman bir ekip tarafından yapılan doğru müdahalelerle cihazınızın onarımı mümkün olabilir. Biz sıvı teması olan Macbook’larda ne gibi işlemler gerçekleştiriyoruz?

Eğer cihazınızda aşırı oksitlenme, katmanlar arası yanıklar gibi durumlar yoksa, öncelikle onarım yoluna gidiyoruz. Ancak Macbook sıvı teması tamiri zor bir süreçtir ve hızlı sonuçlar beklememek gerekir. Bir cihazı sabah bırakan bir müşterinin aynı gün veya ertesi gün cihazını teslim alması mümkün olmayabilir.

Yetkili Servisler ve Tamir

Macbook sıvı teması olan cihazlar, genellikle yetkili servislerde tamir edilmez. Yetkili servisler genellikle parça değişimi yaparlar ve onarım işlemi kesinlikle yapmazlar. Ancak bizim servisimizde her bir cihaz ayrı ayrı değerlendirilir. Sadece gerektiği yerlere müdahale edilir ve gereksiz parça değişimleri önlenebilir. Örneğin klavye arızalarında komple üst kasa değişimi olmadan sadece klavye değişimi yapılabilmektedir.

Onarımlarda En İyi Kalite ve Titizlik ile Çalışıyoruz.

Herşeyden önce yaptığımız işçiliğe güveniyoruz. Bu nedenle tüm onarımlarımızda 3 ay garanti veriyoruz. Eğer 3 ay içerisinde cihazınız aynı sorunla servisimize gelirse ücret iadesi yapıyoruz.  Yapılamayan cihazdan ücret talep etmiyoruz. Fakat şu durumu belirtmemizde fayda var. Servisimize gelen cihazınızın arızası tespit edilir. Parçaları denenir ve eğer sizin tarafınızdan iade olarak istenirse o zaman ücret talep etmek durumunda kalıyoruz çünkü cihazınızı söküyoruz. Parçaları deniyoruz arızayı buluyoruz ve size söylüyoruz tüm bu işlemler için bazen 3 saat bazen ise durumun netleşmesi açısından 6 saat uğraşıyoruz. Bu nedenle harcadığımız emeğin ücretini talep etmek durumunda kalıyoruz.


Macbook sıvı teması tamiri ne kadar ?

En çok sorulan sorular içerisinde yer alan macbook sıvı teması tamiri ne kadar sorusunun net bir cevabı ne yazık ki yok. Çünkü yapılacak işlemin değişecek parçayı tahmin etmek çok zor.  Fakat Minimum tamir ücreti 1450 tl ile 7000 tl arasında değişebilmektedir.

Macbook sıvı teması tamirlerinde %95 başarı sağlamaktayız. Macbook sıvı teması tamirlerinde anakart şeması ve board görüntüsü üzerinden işlem yapılmaktadır.

Bir çok yaptığımız macbook tamir işlemlerini instagram ve youtube sayfamızda paylaşıyoruz.

 

Macbook Sıvı Teması Tamiri Sonrası Bilgilerim Silinir Mi ?

Eğer sıvı teması olan macbook cihazınızın harddisk yani nandlarında herhangi bir problem yoksa bilgilerinize herhangi birşey olmaz.