Çoğu kullanıcının sorduğu sorulardan biri, laptop RAM yükseltme işlemlerinin servisimizde yapılabileceği konusudur. Bazı modellerde standart bir notebook RAM’i kullanılırken, bazı modellerde RAM’ler anakarta gömülüdür ve normal bir kullanıcı tarafından sökülüp takılamazlar. Laptop RAM yükseltme işlemleri bazı modeller için kolaydır. Arka RAM kapağını çıkararak RAM’lere ulaşabilirsiniz. Ancak bazı modellerde laptopun komple sökülmesi gerekebilir. Servisimizde marka model bağımsız tüm cihazların RAM değişim ve yükseltme işlemleri yapılmaktadır.

Laptopunuz aşırı yavaş çalışıyor ve takılıyorsa, öncelikle SSD disk değişimi ile işe başlamalısınız. Eğer şu anda kullandığınız laptopunuzda 4 GB RAM var ve cihazınız Windows 10 işletim sistemine sahipse, mevcut RAM’inizi 8 GB yapmanız hiçbir işe yaramayacaktır. Çünkü Windows 10 işletim sistemleri SSD diskler üzerinde çok daha stabil çalışır. Eğer laptopunuzda Adobe gibi programlar kullanıyorsanız veya oyun oynuyorsanız, o zaman RAM yükseltmesi gerekebilir. Bunun için bilgisayarınızda ctrl + alt +delete tuşlarına basarak performans sekmesine gidin ve cihazınızın hangi donanım parçasının ne kadar yükte kullanıldığını gözlemleyin. Eğer disk kullanımınız %99 oranında ise, mutlaka SSD disk’e geçmenizi tavsiye ederiz.

Laptop Ram Değişim Fiyatları

Laptop ram değişim ücretleri kaç GBlık yükseltme yapılacağı ve üzerinde kullanılan ram’in ddr3 mü ddr4 mü ve ram mhzlerine göre değişiklik göstermektedir. Laptop ram değişim işlemleri için bize info@intekzo.com.tr  mail adresimize gönderebilir veya whatsapp hattımızdan fiyat isteyebilirsiniz.