iMac fan temizliği evde yapılabilecek bir işlem değildir. Cihazın mutlaka servise götürülmesi gerekmektedir. iMac fan temizliği süresi kullanım yerine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Fakat sağlıklı bir cihaz için imac fan temizlik işlemi yılda en az 1 kez yapılmalıdır. iMac fan temizliği için cihaz açıldığında cihazın tekrar toplanması sırasında ekran bantlarının orijinal kullanılması ekranın hem toz alma hemde bir sonraki söküm işleminde cihazın zarar görmemesi açısından önemlidir. iMac fan temizliği sadece hava üfleme makinesi ile yapılmamalıdır. imac fanı komple sökülerek temizleme işlemi yapılması gerekmektedir.

iMac Fan Temizlik

iMac Kapanma Sorunu

iMac cihazınız herhangi bir işlem yaparken kapanmaya başladı ise imac cihazınızın bakım zamanı gelmiş demektir. Ayrıca imac cihazınızın kapanma sorunu aşırı sıcaktan ortamda çalışmasından kaynaklı olabilmektedir. Yine ayrıca cihazın kullanım yerine bağlı olarak cihaz içerisinde oksitlenmeler nedeniylede imac cihazınız kapanıyor olabilir. İmac kapanma sorunu için evde yapılabilecek bir sorun değildir. Cihazın mutlaka servise götürülmesi gerekmektedir. Cihazınızın aşırı tozlanması eğer cihazınınzda harici ekran kartınız var ise zarar görmesine sebep olacaktır.

iMac Yüksek Fan Sesi

iMac cihazınız fan sesi normalin dışında çalışmaya başladıysa ve sizi rahatsız edecek seviyeye ulaşmışsa cihazınızın bakım zamanı gelmiş demektir. iMac cihazlar her ne kadar kapalı kutu olarak görünselerde içerisinde aşırı tozlanma olabilmektedir. Aşırı toz ve kir nedeni ile tıkanan imac soğutucu bloglar fandan gelen havayı kapatarak cihazın aşırı derecede ısınmasına ve kapanmasına yol açabilmektedir. imac fan sesini düşürmenin tek yolu cihazın komple sökülerek temizlenmesidir. Yine bu işlemler evde yapılabilecek işlemler değildir. Bu nedenle cihazın servise götürülmesi gerekmektedir.

imac fan temizliği

iMac Cihazı Servise Nasıl Gönderirim ?

iMac ekran değişimi yapılacak olan cihazınızı ücretsiz olarak sürat kargo aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Kutu üzerine sürat kargo anlaşma numaramızın yazılması yeterlidir.

Tüm Onarımlarımız Garantilidir.