Çalışan ve arıza yapan imac ekran kartlarınızın onarımı sağlayarak yeni anakart veya yeni ekran kartı değişim maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlamaktır.

iMac ekran kartı tamir işlemleri bga cihazı ile yapılmaktadır. iMac ekran kartı tamiri işlemi her servisin yapabileceği bir işlem değildir. iMac ekran kartı tamiri için özel ekipman ile birlikte bilgi ve tecrübeye dayalı bir işlem olduğunu unutmamak gerekir.
iMac ekran kartı sorunlarının çözümü servisimizde yapılmaktadır. iMac ekran kartı sorunu yaşamamak için düzenli olarak iMac cihazınızın fan bakımlarının yapılmış olması gerekmektedir. Her ne kadar kapalı kutu olarak görünmüş olsada içerisinde aşırı derecede tozlanma olabilmektedir.

imac ekran kartı tamiri

iMac Ekranda Çizgiler Oluştu

iMac cihazlarda sıkça karşılaşılan sorunlardan biri olan iMac ekranda çizgi oluşması imac ekran kartınızın arıza yapmış olması anlamına gelmektedir. iMac ekranınızda çizgiler oluştuysa veya cihazınız tam açılacağı sırada kendi kendine resetleniyorsa imac ekran kartınız bozulmuş demektir. iMac ekranda çizgi oluşma sorunu yazılımsal olarak giderilebilecek bir sorun değildir. Bu sebeple iMac ekranda çizgi oluşma sorunu evde giderilebilecek bir sorun değildir. İmac ekranda çizgi oluşma sorunu için cihazın servise götürülmesi gerekmektedir.

Cihazın seri numarasını ve “A” ile başlayan model numarasını info@intekzo.com.tr  mail adresimize gönderebilir veya whatsapp hattımızdan fiyat isteyebilirsiniz. Servisimizde imac ekran kartı onarım işlemleri yapılmaktadır.

iMac Seri Numarası Bulma

iMac cihazınızın seri ve A ile başlayan model kodunu cihazınızın alt kasasında bulabilirsiniz.

imac seri no bulma

iMac Ekran Kartı Değişimi

iMac ekran kartı değişim işlemlerinden önce mevcut iMac ekran kartınızın onarım işlemleri sağlanır. Eğer iMac ekran kartınız yani chipsetiniz komple arızalı ise yeni bir chipset ile değişimi yapılır.
Servisimizde iMac ekran kartı tamir işlemlerinden %95 verim sağlanarak onarımlar gerçekleştirilmektedir.

Bazı modellerde ekran kartı anakarta gömülü olarak gelse de bazı modellerde harici ekran kartı takılıp sökülebilen model olarak yer almaktadır.

Gömülü olan yani chipseti anakart üzerinde yer alan iMac ekran kartının arızalanması durumunda yine aynı model ekran kartı chipseti ile değiştirilebilmektedir. Eski tip iMac cihazlarda ekran kartı harici bir kart bloğuna bağlıdır. Bu kart komple değiştirilebilmektedir.

iMac Ekran Kartı Yükseltme

iMac ekran kartı yükseltme işlemleri sadece belirli modeller için geçerlidir. iMac ekran kartı yükseltme işlemi yalnızca yukarıda sağ tarafta görülen tipteki cihazlar için yapılabilmektedir. iMac ekran kartı yükseltme işlemleri yerine farklı yeni tip cihazlar ile değiştirilmesi kullanım için daha sağlıklı olacaktır.

iMac Ses Var Görüntü Yok

iMac cihazınızda açılış sesi var görüntü yok ise iMac ekran kartınız arıza yapmış olabilir. iMac cihazınızda açılış sesinin olup görüntü gelmemesi çoğunlukta iMac ekran kartı sorunlarında yaşanan sorunlar arasında gelmektedir. iMac cihazınızda ses var görüntü yok ise servisimizden bilgi alarak cihazınızı servisimize getirmeniz gerekmektedir.

imac ekran kartı
imac servisi izmir

iMac Cihazı Servise Nasıl Gönderirim ?

iMac ekran kartı tamiri yapılacak olan cihazınızı ücretsiz olarak sürat kargo aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Kutu üzerine sürat kargo anlaşma numaramızın yazılması yeterlidir.

ucretsiz-kargo-gorsel
fan bakım

Tüm Onarımlarımız Garantilidir.