EKRAN KARTI TAMİRİ

Ekran Kartı Tamiri konusunda deneyimli ekibimizle profesyonel onarımlar sağlamaktayız. intekzo.com.tr olarak Geri Dönüşüme önem veriyor kullanıcıları yeni cihaz alımlarından tasarruf etmelerini sağlıyoruz.

Ekran kartı chipset tamiri işlemlerinde BGA cihazı kullanıyoruz. BGA cihazı kullanılmadan yapılan onarımlar sonuç vermeyecektir.

Ekran kartı tamir işlemlerini kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Ekran kartı tamiri İzmir ve Türkiye genelinde lider konumdayız. Kullandığımız tüm ürünler birebir orijinal ve en kaliteli ürünlerdir.

EKRAN KARTI TAMİR İŞLEMLERİ

Ekran kartı tamir işlemlerinden önce cihazın genel kontrolü sağlanır. Sonrasında kart üzerinde herhangi bir kısa devre olup olmadığı kontrol edilir ve yine sonrasında test anakartları ile arızalı ekran kartı teste alınır.

Ekran kartı tamir işlemleri BGA Cihazı ile yapılmaktadır. Ekran kartı tamir işlemlerini kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz.

Ekran kartı tamir işlemleri sırasında kullanılan tüm ürünler orijinal ve en kaliteli ürünlerdir. Ekran kartı tamir işlemleri evde yapılabilecek işlemler değildir. Ekran kartı tamiri sırasında kullanılan tüm cihazlarımız ESD özelliklidir.

Firmamız ISO27001 ve ISO 9001 Sertifikalarına sahiptir.

EKRAN KARTI MOSFET ONARIMLARI

Ekran kartı tamirinde izmir ve türkiye genelinde lider konumdayız.

Ekran kartı besleme sorunlarında kesin çözümler sunuyoruz. Ekran kartı besleme arızalarında detaylı bir çalışma sağlandıktan sonra arızalı parçalar yenisi ile değiştirilerek teste alınır. Test sonrasınra yeniden kullanılmak üzereye kullanıcıya teslim edilir.

Ekran kartı elektronik onarımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EVDE EKRAN KARTI TAMİRİ YAPILIR MI ?

Evde ekran kartı tamiri yapılamamaktadır. Ekran kartı tamiri için özel ekipmanlara ihtiyaç bulunmaktadır.

Evde youtube üzerinden ekran kartı tamiri videoları izleyerek işlem yapmanızı tavsiye etmiyoruz. 🙂

Kullanıcıların En Çok Yaptığı Hataların Başında Evde Ekran Kartı Tamiri Yapmaya Çalışmalarıdır. Bu Tür Durumlarda Daha Büyük Sorunlara Yol Açabilirsiniz Bu Nedenle Kesinlikle Evde Ekran Kartı Tamiri Yapmaya Çalışmayınız.

Ekran Kartı Bozulma Belirtileri Nasıl Anlaşılır?

Ekran kartınızda bir sorun oluşmaya başladıysa, doğru yerdesiniz. Ekran kartı arızaları bilgisayarınızı olumsuz etkiler, Sorunun ekran kartı olup olmadığını anlamanızın birkaç yolu vardır. Sorunlu ekran kartı bilgisayarınızın performansını düşürebilir, oyunları yavaşlatabilir ve film izlediğiniz sırada görüntüler donabilir.

Ekran kartınızda sorun olabileceğinin habercisi olan bazı durumlar şöyle sıralanabilir:

 • Ekranda beliren renkli çizgiler
 • Yüksek fan gürültüsü
 • Bilgisayarın açıldığında görünen siyah ekran
 • Bilgisayarın çökmesi
 • İşlemcinin aşırı ısınması
 • Ekrandaki görüntülerin takılması veya donması
 • Mavi ekran
 • Ekran sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu

Bilgisayarınızda tuhaf şeyler olmaya başladı ve bunu farkettiniz.

 • Ekranda Görüntü Gidip GelmesiEkran kartınızda problem oluşmaya başladığında ekranda ara ara görüntü gidip geldiğini farkedebilirsiniz.
 • Ekran Kartında Görüntü YokEkran kartınız artık monitöre hiç görüntü vermiyorsa ekran kartınız bozulmuş olabilir.
 • Ekran Kart Driverında Ünlem İşareti
 • Ekran kartı driveri üzerinde ünlem işareti görmeye başladıysanız artık ekran kartınız bozulmaya başlamış demektir.
 • Ekran Kartı Mavi Ekran Hatası

ÜCRETSİZ KARGO

Tüm Türkiyeden Ücretsiz Kargo İmkanı

Diğer Hizmetlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kod 43 Ve Kod 12 Hata Kodları ?

Ekran kartınız bozulmaya başladığı zaman size uyarı gönderebilir. Ekranınıza bazı hatalar gelir ve bunları anlamsız bulabilirsiniz. Ama ekran kartının yaptığı her eylemin bir anlamı vardır.

“Kod 43” hatası alınması, ekran kartınızda bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu hata kodu genellikle yeni sürücü yükleme ya da güncelleştirme sonrası gelebilir.

“Kod 12” hatası ise bir bellek kullanma hatasıdır. Bu hatanın sebebi ekran kartına başka bir donanım ile aynı bağlantı noktası ya da bellek noktası atanmış olmasıdır. Sorun Giderme Sihirbazı ile çözülebilecek bir hatadır.

Ekran Kartı Sürücüsü  Hatalı Yüklenmeden Meydana Gelen Sorunlar

Ekran kartı driveri güncel olmaması durumunda veya hatalı bir yükleme yapılması durumunda ekran kartınız hata verebilir. Bu ve benzer  durumlarda ekran kartı driverinizi güncelleyebilirsiniz bu durumda ekran kartı tamirine ihtiyacınız olmayacaktır. Eğer kullandığınız ekran kartının markasını biliyorsanız işiniz daha kolay. Kullandığınız ekran kartının resmi web sitesine girerek  güncelleme işlemini basitçe çözebilirsiniz

Eğer ekran kartınızın marka ve modelini bilmiyorsanız  Driverpack ile bulabilirsiniz. Driverpack programı bilgisayarınızdaki programların güncel olup olmadığını kontrol etmeye yarayan bir programdır. Eğer ekran kartınınız güncel değilse, bu program sayesinde kolayca görebilir ve güncelleyebilirsiniz. Ekran kartınızdaki problem güncellemeden kaynaklanıyorsa ekran kartı tamirine ihtiyaç duymadan bu sorunu giderebilirsiniz.

Ekran Kartının Fazla Isınması Durumunda Meydana Gelebilecek Sorunlar

Bilgisayarınız normalden daha fazla ısındığı zamanlarda doğal olarak kasanız ısınacak ve ekran kartınızda ısınacaktır bu gibi durumlarda çeşitli hasarlar meydana gelebilir ve bu durum meydana geldiğinde bir ekran kartı arızası ile karşı karşıya kalırsınız ekran kartı tamiri ihtiyacı duyabilirsiniz. Bilgisayarınızın sıcaklığını sürekli ölçen ve normalin üstünde bir sıcaklık meydana geldiği zaman size haber veren birçok uygulama mevcuttur. Bu yöntemlerden biri, ekran kartı tamiri sorununun çözümü olacaktır fakat; bu çözümleri uygulamadan önce ekran kartı arızasının sebebinden emin olmalısınız.

Ekran kartınızın hasar görmesine neden olan fanın ısınmasının birçok etmeni vardır. Bu etmenler;

 • Aşırı tozlanma
 • Düşük fan RPM
 • Arızalı fan sistemi
 • Termal macunun yanmasıdır.

 

DirectX Sürücülerinin Bozuk ya da Güncel Olmamasından Meydana Gelen Sorunlar

DirectX, Microsoft’un çoklu ortam yazılımlarını rahat, hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmek amacıyla yarattığı Program Yazılım Arayüzüdür. Bu nedenle DirectX sürücüsünün güncellenmemiş olması ya da hatalı olması; ekran kartının da hata vermesine veya çalışmamasına neden olabilir. Bu hatanın çözümü de oldukça basittir. Bilgisayarınızı, ekran kartı tamiri için teknik servise götürmeden, siz sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Microsoft’un resmî web sitesini ziyaret ederek son güncellemeleri yapmanız durumunda sorununuzu kolayca çözümlenebilecek, ekran kartı tamiri gereği duymayacaksınız.

4. İşletim Sisteminde Service Pack’in Yüklü Olmamasından Kaynaklanan Arızalar

İşletim sisteminizi daima güncel tutmanız durumda bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. İşletim sisteminizi güncel tutmanız için yapacağınız işlem ise oldukça basittir. Öncelikle Başlat menüsünden Windows Update’i bulmak ve ayarları güncellemeleri sürekli denetleyebilecek biçimde ayarlamanız durumunda sorununuz çözümlenecektir; ekran kartı tamiri ihtiyacı duymayacaksınız.

5. Bilgisayarın Yeterli Güç Vermemesinden Kaynaklanan Arızalar

Bilgisayarınızda mevcut bulunan güç ünitesinin, ekran kartını çalıştırmaya yetecek kadar güç üretmemesi halinde ekran kartı hatası meydana gelecektir ve ekran kartı tamiri ihtiyacı duyacaksınızdır. Bu gibi durumların çözümü genellikle ekran kartının yenilenmesidir. Bunun yanında, son teknoloji ekran kartlarının güç tüketimi daha fazla olduğu için ekran kartının yanında güç besleme ünitesi de almanız size fayda sağlayacaktır.